Salcburský Saalachtal

19. 01. 2020
/
Travel

Hory, sníh, lyžování a vše co se týká všeho kolem, to je prostě moje. A tak jsme v prosinci dostali s Patrikem možnost natočit spot a nafotit nějaké fotky pro oblast Salcburský Saalachtal, což je vždy ta nejlepší kombinace, když se zkloubí příjemné s užitečným.

Ubytování, aktivity i lyžařské středisko byly ve městě Lofer, které je vzdáleno z Prahy čtyři a půl hodiny. Bydleli jsme v nádherném hotelu hned vedle lyžařského areálu přímo u stanice kabinky. Hotel se jmenoval Landhaus Eva Marie, kde je vybudována i nová krásná dřevěná část na ubytování. V hotelu byla restaurace, kde vařili perfektně.

První večer jsme byli navštívít místní Vánoční trhy, které jsou poněkud ojedinělé tím, že jsou na kopci u kostela Maria Kirchental. Trhy měly nádhernou atmosféru, vše krásně nazdobené, nasvícené, mohli jsme si koupit místní výrobky, ochutnat speciality a nebo se zahřát klasickým glühwein.

Druhý den hned ráno jsme vyrazili do místí lyžařské půjčovny Herbst ski schule, kterou jsme měli hned před hotelem. Je tam  možnost i lyžařské školy, protože celé sředisko je hodně rodinné a tudíž tomu odpovídají i svahy. Půjčili jsme si vybavení a vyrazili jsme na svah. Pro mě to byla lehká preméra, protože už 10 let jezdím spíše na snowboardu a byl to pro mě návrat na lyže, takže mi vlastně i vyhovovalo, že sjezdovky byli mírnější. Ve středisku najdete jak kabinky, tak lanovky a jednu zbrusu novou, na kterou byli obvláště pyšní. Středisko nabízí i krásné výhledy do okolí, stačí se vytáhnout nahoru a kochat se. Na oběd jsme navštívili jednu z restaurací, kterých je na svazích plno. Já si dala klasický velký knédl s vanilkovou polevou a Patrik pěkně rakouská schnitzel.

Po obědě jsme pokračovali v lyžování, natáčení a focení. Na závěr jsme si dali aperol na jednom z vrcholů v krásné horské chatě s terasou a náš lyžařský den byl u konce. Večer jsme na hotelu byli pozvání do kuchyně, ať si zkusíme menší brigádičku v kuchyni a pomůžeme s přípravou večerního vánočního menu. Jídlo bylo fantastické, všechny talíře byly hned prázdné a jen tak tak jsme se odvalili do postelí.

Druhý den nás čekala trochu jiná speciální aktivita a to projížďka na koňském spřežení. Měli jsme nádherné sáně, které táhly dva koně, kteří normálně tahají klády v lese. Cítili jsme se trochu jako Nastěnka a Ivánek v Mrazíkovi, ale byl to krásný zážitek, Lofer a okolí jsme poznali zase trochu jinak.

Celkově se nám tam velmi líbilo a pokud máte rodinu s dětmi, rozhodně doporučuji, jak v zimě tak v létě.

A pokud vás zajímá naše tvorba a chcete se trochu namlsat a nalákat právě na toto místo, tak doporučuji si pustit naše video, které jsme tam spolu s inCUBE agenturou natočili.

https://www.youtube.com/embed/a4bTuJ0M69Y