Rakousko a kouzelná Chalet

12. 12. 2018
/
Travel

Před nedávnem jsem s bratrem vyrazila do mého oblíbeného Rakouska, prozkoumávat další krásy, které nabízí a tentokrát v zimě.

Dostala jsem nabídku navštívit kouzelnou chatku Chalet In ve vesničce Oetz. Autem z Prahy je to kolem 6,7 hodin a celou dobu jedete po dálnici, takže to hezky uteče a během chvíle jste téměř v pohádce. Chalet je krásná horská dřevěná chata, která může být jen a jen vaše. Když jsem vešla dovnitř a začala procházet každou místnost, nevěřila jsem vlastním očím. Nejenže k chatě patří obrovská zahrada s bazénem, ale co teprve nabízí vnitřek- dole je velká chodba a komora na lyže, sauna a solárium, které můžete využívat kdykoliv, první patro nabízí ložnici pro 4 lidi a samostatnou koupelnu, poté další samostatnou toaletu, obrovskou kuchyň s jídelnou a velkou pecí. Celá kuchyň je vybavená do posledního puntíku a nebude vám tudíž nic chybět. Ke kuchyni náleží i komora s pračkou.

Dále prostorný obývací pokoj s nádherným krbem, vlastním barem a vchodem na velkou terasu s výhledem na hory. V dalším patře se nachází ložnice s manželskou postelí a koupelnou, další ložnice s manželskou postelí a ještě jedna ložnice pro 3 lidi a koupelna. Takže jak sami vidíte, možnosti chatky Chalet jsou obrovské, celá je krásně vybavená a budete se cítit jako doma, můžete tam jet velká parta, rodina a nebo klidně jen ve dvou. V okolí máte plno restaurací nebo obchodů a když budete chtít, můžete využít i vynikající domácí snídani od majitelů.

Je to ideální místo pro ty, kteří mají rádi soukromí a já sama za sebe můžu říct, že to tam bylo skvělé a už se těším, až se tam s rodinou v létě vrátíme, protože zima je tam kouzelná, ale léto taky a vždy se tam toho dá spousta věcí dělat a to jsem pro vás prozkoumala a něco málo vám poradím.

Jako první jsme objevili takový lanový most asi 20 minut od chatky-Hängebrücke Längenfeld, ke kterému se dá docela blízko dojet autem a pak vás čeká příjemná procházka k mostu a okolí.
Ve stejné vesnici se nachází taky termální Aqua Dome-je to komplex termálních bazénu jak vnitřních tak venkovních, plno saun a míst pro relax.


Další den jsme zajeli do Söldenu, který od chatky leží asi půl hodinky, tam jsme si koupili za 46 euro zpáteční jízdu kabinkou nahoru k Elements 007 a IceQ. Elements 007 je vlastně něco jako muzeum Jamesa Bonda k filmu Spectre, tady se některé scény natáčeli a tak jsou tu nějaké rekvizity apod, vstupné je 20 euro. Dále je tu nádherná prosklená restaurace a bar IceQ s terasou a nepopsatelným výhledem, třeba na jezero ve tvaru srdce. Nám vyšlo počasí a tak to bylo opravdu pohádkové až zrak přecházel.

Dále jsme se vydali k takovému dalšímu vysutému mostu, který ležel na vrcholu lyžařského střediska-Tiefenbach. Přímo k lanovce se dá dojet autem a pak za 20 euro vyjet nahoru, jen musíte počítat s tím, že je tam jen tento most a nic jiného, takže spíše doporučuji koupit skipas, zajezdit si a v rámci toho se na most i podívat.
Co se týče lyžování, jedno středisko je přímo v Oetz a popravdě všude v okolí v Söldenu apod.je středisek tolik, že nebudete vědět kam dřív. My jsme zkusili Obergugl a bylo to skvělé, skipas od 11 hodin stál 46 euro myslím a zalyžovali jsme si skvěle, nikdy se nám snad nestalo, že bychom jeli dvakrát po stejné sjezdovce, pokaždé po jiné, všechny krásně upravené a na vrcholu je nádherný prosklený bar s výhledem-Top Mountain Star.


Celá tato oblast rozhodně stojí za návstěvu, ať v zimě nebo v létě, každý si tu najde to své a jak řikám, ty výhledy, to je nádhera:)

Další informace o chatce na www.chaletin.eu