Dolomity & Alpy

01. 11. 2018
/
Travel

Náš poslední výlet byl vcelku dosti spontánní. Víceméně všechny naše cesty jsou většinou naplánované běhěm týdne. To, že mě to táhne do hor už víte a naštěstí, ikdyž se to nezdá, jsou opravdu kousek. Pár hodin cesty a čeká vás opravdu jiný svět.
Jako první zastávku jsme zvolili známé hlavně lyžařské středisko Sölden, které leží asi 7 hodin od Prahy. Kdo neznáte, rozhodně doporučuji na zimní i letní dovolenou. Navíc je to ledovec, takže si tam můžete zalyžovat, ikdyž si tady můžeme o sněhu nechat zdát. Celé městečko je hodně živé a je tam plno vyžítí.
My jsme zvolili hotel Die Berge Lifestyle hotel, který se mi líbil hlavně kvůli wellnes, kdy měl bazén na střeše hotelu s výhledem na hory. Pokoje byly taky moc hezké, snídaně naprosto fantastické a hlavně měli rádi pejsky, takže tam naše Lilly byla vítána. Hotel vyšel na 2700,-Kč.

Jediné mínus, které měl náš trip bylo to, že jsme si příliš nenačasovali správnou dobu a přijeli jsme zrovna, když Rakušané měli volno mezi letní a zimní sezonou a tudíž atrakce a lanovky v okolí byly zavřené. Každopádně jsme to nenechali jen tak, protože nám vyšlo tak krásné počasí, že by byl hřích si nevyjet někam nahoru a já hlavně chtěla vyvětrat svoji novou zimní bundu, takže to samozřejmě hořelo o to víc :-D Na recepci byli milí a poradili nám jedinou lanovku, která je široko daleko spuštěná. Bylo to asi 20 minut cesty autem. Nejdřív se muselo vyjet autem vlastně skoro až na vrchol a potom lanovkou až na samotný vrchol. Byli jsme tam trochu za exoty, protože všude kolem nás byli lidi, co se na sjezdovku vydali lyžovat a my v džínech a teniskách jsme opravdu museli vypadat hodně komicky. Ikdyž nahoře docela foukalo a my jsme trošičku mrzli, stálo to za to, dlouho jsem neviděla takhle nádherný výhled, do hor jezdím celý svůj život a ještě nikdy jsem snad nezažila, že by bylo takové nádherné počasí úplně bez mráčku, bylo to nádherné. Nahoře jsme se pokochali a poté jsme s jeli k dolní stanici a v krásné restauraci s terasou jsme popíjeli kávičku, víno a slunili se.


Ještě ten den nás čekala cesta do Itálie do mého vysněného hotelu, na který jsem před nějakou dobou narazila na instagramu a úplně si ho zamilovala a řekla jsem si, že bych se tam jednou chtěla podívat a realita přišla ještě dřív, než jsem čekala. Samotnou mě překvapilo, že když jsem ho objednávala pár dní předem, že byl volný, asi osud:)
Cesta trvala asi 2 hodinky a z Rakouských Alp jsme se během chvíle ocitli v Italských Dolomitech. je strašně zvláštní, jak jsou ty hory naprosto odlišné. Nicméně pryč od zeměpisu a zpátky k hotelu.
Hotel se jmenuje Rosalpina Dolomites a leží na kopci. Na první pohled by jste řekli:,, Ano hezký horský hotel”. Nicméně potom, co nás dovedli na pokoj a nutno podotknouti, že obsluha byla na jedničku s hvězdičkou co se chování týče, jsme pochopili, čím je ten hotel vlastně jedním slovem WAU….

Takže asi chápete:)

Pokoj byl jedním slovem dokonalý, nešlo o žádný luxus, to vůbec ne, výbava celého hotelu byla opravdu jak kdyby jste byli v horském hotelu a o to víc mi to bylo příjemnější. Pokoj byl velký, měl ložnici, šatnu, obývák s kuchyní, koupelnu a veliký balkón. Celý hotel byl strašně přátelský, personál skvělý, dokonce tam pracují dva slováci, takže jsme se cítili jako doma. K hotelu patří zahrada s lehátky a terasou s pohodlným posezením a to vše samozřejmě s výhledem na tu krásu. Na zahradě je výřivka i krásná sauna s dřevěnou kádí, kde se můžete zchladit, ale doporučuji pouze otužilcům. Wellness sice nemají bůhví jak velké, ale vše je tak krásně udělané, že to vlastně bohatě stačí. V rámci našeho pobytu jsme měli polopenzi, což zahrnovalo pětichodovou fantastickou večeři a báječnou snídani. Vyšlo nám počasí, takže jsme snídali na terase.

Všude s náma poletovala Lilly a samotní majitelé mají pejska, který tam celé dny chodí, takže čtyřnozí mazlíčči jsou vítaní. Hotel byl dražší, stojí kolem 7000,-Kč na noc, což je opravdu hodně, ale jelikož v tom máte večeři pro dva v hodnotě minimálně 100 euro, snídani a výhled opravdu k nezaplacení, já sama mohu říct, že to probuzení s výhledem bylo to nejkrásnější co jsem zažila.

Ikdyž jsme chtěli celý den trávit nejraději v té krásné posteli a kochat se, vydali jsme se na vrchol kopce, na kterém vlastně hotel ležel. Jelikož i Italové měli volno před zimní sezonou, jediná lanovka, která by nás aspoň popovezla trochu, byla taková stará dvojsedačka hned asi minutu od hotelu. Vyjeli jsme na jeden z vrcholů Plose a poté jsme šli asi hodinu po hřebenu směrem na jeden z nejvyšších vrcholů Plosehütte 2445 m.n.m. Tam jsme si dali pivo a pokračovali nazpět.


V zimě je to určitě krásné lyžařské středisko, protože tam bylo plno lanovek a opravdu to bylo rozlehlé a v létě zase ideální na procházky. Jak na túry tak na poklidné procházky s kočárkem nebo dětmi. Jsou tam udělané chodníčky a pěkné stezky.

Každopádně ať si vyberete nějaký můj tip nebo ne, Rakousko i Itálii doporučuji všemi deseti :)