Lago di Sorapis

17. 08. 2018
/
Travel

Před pár dny jsme navštívili nádherné jezero v Italských Dolomitech Lago di Sorapis a já jsem vám zde sepsala pár tipů a informací, které by se vám mohli k návštěvě třeba hodit.
Lago di Sorapis jsem našla na instagramu asi před půl rokem a byl můj sen, se tam jednou podívat. Jelikož o něm nikde moc informací nebylo a samotná cesta jenom tam je něco kolem 8 hodin, tak chvíli trvalo, než se to mohlo uskutečnit, protože jen tak na jednodenní otočku to nešlo.
První den jsme se ubytovali v Rakouském Lienzu, který je kousek od italských hranic. Bylo to hlavně z důvodu, že ubytování v Rakousku, je podstatně levnější. Bydleli jsme v hotelu Wildauers Haidenhof. Byl postaven na kopci, takže jsme měli výhled nejen na alpy a v pozadí dolomity, ale i na celé městečko a okolí. Venku byl přírodní bazén, ze kterého byl také nadherný výhled. Samotné městečko je velmi malebné, náměstí plné zahrádek na kávičku, určitě doporučuji procházku. I okolí města nabízelo plno aktivit. My na to bohužel neměli čas, ale byla tam bobová dráha a i túry do hor. Ubytování na jednu noc se snídaní nás vyšlo na 150 euro.


Druhý den jsme se vydali k jezeru. Cesta trvala něco kolem hodinky. Já jsem si jezero našla na google a tato mapka nás zavedla až na parkoviště. Dole je psáno, že cesta trvá 2 hodiny 45 minut, ale my to rychlejším tempem zvládli za hodinku a půl, takže se tím časem rozhodně nenechte vyděsit. Nejdříve jdete asi 15 minut po rovině, až dojdete k úpatí hory a odtud začíná cesta vzhůru. My jsme šli po cestě číslo 217, ale prý existuje i jiná, podle lidí oblečených nahoře musí být i podstatně lehčí.
Cesta nebyla nějak extra náročná, je třeba počítat s tím, že jdete celou dobu dokopce, klouže to, občas vám podjede nějaký ten kámen a je to spíše náročné na fyziku. Po cestě vás čeká krásný pohled na hory za vámi, ale i na vodopád, který vás provází skoro celou cestu. Nahoře vás ale čeká takový pohled, že na vyčerpání z cesty i nějakou bolest nohou ihned zapomenete.

Při pohledu na jezero, máte pocit, jak kdyby ho někdo před vámi projel photoshopem, já jsem opravdu modřejší barvu vody neviděla, je to něco neskutečného. My jsme si celé jezero obešli, smočili nohy, ale rozhodně doporučuji se vykoupat, takže plavky a ručník s sebou. Nahoře jsme strávili asi 3 hodiny, kochali jsme se a pak se vypravili dolů. Měli jsme s sebou i pejska a ten to také krásně zvládl. Co doporučuji s sebou tak rozhodně vhodnou obuv, bátůžek se svačinou, ručník, plavky a jelikož nás překvapil i chvilkový déšť, tak lehká bunda nebo mikina se bude také hodit.


Druhý den jsme navštívili jezero Lago di Braies, které je asi 45 minut od Sorapisu, ale o tom už máte vše sepsané v článku z roadtripu:)
Co se týče ubytování v Itálii v okolí jezer, my jsme teda hledali na poslední chvíli až v den, kdy jsme se chtěli ubytovat, ale prostě vše strašně drahé, normální hotel nešel pod 5 tisíc a ani nic obyčejnějšího se nám na bookingu nějak nedařilo najít a tak jsme to vzdali a řekli, že přespíme v autě. Spali jsme u Lago di Misurina, kde byl kemp i pár hotelů, tudíž žádná pustina a bylo to strašně fajn:) Já se toho trochu bála, ale popravdě vůbec nebylo čeho, probuzení bylo nádherné, člověk jen otevře kufr a před s sebou má krásné jezero, kolem pobíhají kachničky a ušetří peníze za ubytování, což se při těhle cestách hodí a hlavně zažije trochu toho dobrodružství:)


Doufám, že vám to k něčemu bylo, návštěvu Lago di Sorapis určitě doporučuji, protože já nic krásnějšího asi neviděla:)