Photo editing

15. 08. 2018
/
Lifestyle

Každý den milion dotazů na to, jak upravuji fotky a tak jsem se k tomu konečně dostala a sepsala jsem vám to. Je strašně těžké to psát, jednodušší je to vysvětlovat a názorně ukazovat, ale třeba se k tomu někdy taky dostaneme. Tak jdeme na to.
Nejsem žádný profi fotograf a ani si nemyslím, že fotky upravuji na nějaké skvělé úrovni, ale baví mě to a hrozně ráda klidně sedím půl hodiny u fotky a hraju si s každým detailem.
Vše fotím na mobil tak, jako většina z vás, takže o to to bude snažší. Mám pár aplikací, které používám a ukážu vám pár triků jak na ně a jak vykouzlit z obyčejné fotky skvost:)
Základní aplikací je pro mě SNAPSEED.
Zde upravuji jas, barvu, saturaci, dále většinou použiju nástroj detaily a upravím zaostření fotky. Pokud chci zvýraznit nebo zesvětlit nebe, vodu a nebo jakoukoliv barvu, použiju nástroj štetec a pohraji si s každým detailem. Také je super nástroj čištění, kterým můžete vymazat lidi, flek nebo cokoliv na fotce, co vám ji kazí a budete to mít čistější.
Dále je tu LIGHTROOM CC.
V co se týče barev, jasu apod, je to obdobné jako první aplikace, jen asi více dopodrobna, pokud si s tím chcete více pohrát. Já často používám v záložce presets -> bright a pak si pohraji s barvami apod.
Další aplikací je FACETUNE.
Ta je více na detaily, dokážete si tam pohrát se selfíčky, upravit detaily očí, makeupu, trošku vyhladit, vybělit a nebo změnit barvy, kde je potřeba. Přidat třeba jiné pozadí, lze tu toho udělat opravdu plno.
Poslední aplikací, kterou používám je COLORSTORY.
Zde jsou filtry, které si musíte koupit a ladíte si v nich fotky nebo různé třpytky a paprsky.
Já si v této aplikaci ladím fotky do jednoho filtru a pak si s nimi vždy ještě vyhraji, aby byly více do studena, modra apod. Každá fotka vyžaduje něco jiného.

Zde nějaké ukázky.

Fotky od moře jsou většinou strašně jendoduché. Jsou čisté, krásně, sluníčko také dělá divy a tak jsem tady jen fotku projela v Lightroomu v presetu bright, pak zvýraznila ve snapseedu moře a nebe, dala filtr a pak už jen doladila detaily barev.

Tady už jsem si pohrála více. Závěsy jsem vybělila a brýle zvýraznila v aplikaci Facetune. Dále projela opět presetem, dala saturaci větší a opět projela filtrem.
Na druhé zase dala větší zaostření, zvýraznila ve snapseedu vodu a dala více saturace, ať je to barevnější a zářivější.

Na této fotce asi vše jako na předchozích - zaostření, preset, saturace a navíc jsem si změnila ve facetune barvu brýlí štětcem a ve snapseedu štětcem trochu zesvětlila obličej, aby nebyl tolik ve stínu. A nakonec ještě tak ve snapseedu nástrojem čištění odstranila lodičky, aby mi to tolik nekazily.

Západy slunce jsou moje nejoblíbenější na focení. Vždy použiju štětec ve snapseedu a přidám sytost na zapadající slunce a už jen maximálně zaostření.

Další super věc co existuje, pokud chcete trochu zainvestovat a ulehčit si práci jsou tzv. PRESETY.
Jsou to filtry, které si stáhnete a potom je v Lightroomu používáte na fotky. Je to fajn pokud si s tím nechcete tolik vyhrávat nebo tomu třeba tolik nerozumíte apod. Můžete stáhnout například na instagramu:
-> presets by @debiflue
-> pilotmadeleinepresets
-> presets.one
-> travel_inhershoes
Stačí zadat ,,presets” na instagramu do vyhledávače a vyskočí vám jich plno.

Na úpravu stories je skvělá aplikace Unfold, kde lzde vkládat jeden a více fotek nebo videí a pěkné popisky.
Na hezké písmo u popisků zase používám -> Better Fonts.

Doufám, že vám to aspoň trošičku pomohlo. Ukázala jsem vám takové základy, ale jak jsem říkala, každá fotka si žádá něco jiného. Já mám ráda, když fotka vždy zůstane reálnou:)