Egypt

08. 08. 2018
/
Travel

V červnu jsme byli na dovolené v Egyptě. Nebudu lhát, nebyla to má vysněná destinace, ale když na to teď zpátečně koukám, byla to moje asi nejkrásnější dovolená.
Hotel se jmenoval Grand Rotana Resort and Spa v Sharm el-Sheikh.
Dovolenou jsme měli přes cestovní kancelář a ikdyž jsme koukali na fotky na tripadvisoru předem, realita byla mnohem hezčí.
Egypta mám pocit, že se každý bojí, ale já si myslím, že je to přehnané. My pili vodu, měli led apod,a nikdy žádný problém, do hotelu se nikdo cizí nedostal, vše krásně hlídané, nemohu říct jedno špatné slovo. Výhoda je, že je to necelé 4 hodinky z Prahy, máte jistotu krásného počasí a dokonale čistého moře. My byli 14 dní a každý den jsme měli azuro a přes 30 stupňů.


My jsme si připlatili za pokoj u pláže a bylo to hrozně fajn. Z pokoje přes zahrádků pár kroků na pláž, klid a pěkný pokoj.
Bazén byl velký s takovým menším teplejším s výhledem na moře. Pláž krásná, rozlehlá čistá a vstup do moře byl přes molo a nebo tam byla taková menší pláž. Na pláži i u bazénu pohodlná lehátka a nebo velké postele s nebesy.


Bary byly jak u moře tak u bazénu a podávali balené vody i slazené nápoje.
Celý komplex byl nádherný a čistý, personál taky příjemný, každý večer nějaké animační programy, rozhodně nás nikdo neotravoval přes den s nějakými aktivitami, takže krásný klídek.
Jediné co, asi menší výběr jídla, my tam byli 14 dní a je pravda, že po týdnu už jsme byli trošku přejezení, ale já na dovolených nejsem moc jedlík, takže mi to ani moc nevadilo.


Z hotelu můžete v klidu vyjít ven a před hotelem je pár obchůdků, nicméně v hotelu je lékárna, drogérie i obchod se suvenýry, takže není třeba.
Na jedno odpoledne jsme si objednali výlet do města. Navštívili jsme místní mešity, staré město a Soho. Vše rozhodně doporučuji, město je krásné a zabere vám to pouze půl dne. Soho je zase plné barů a diskoték a třeba se tam dá i bruslit na ledě, takové blikající zábavní městečko:)
Dále jsme absolvovali jízdu na čtyřkolkách v poušti, což bylo taky super a za mě úplě nejkrásnější výlet byl do národního parku Ras Muhammad, nádhernější moře jsem asi ještě nikdy neviděla a navíc to potápění.


Potápění celkově doporučuji, my jsme šnorchlovali každý den, pořídili jsme si tady u nás šnorchlovací masku a byla to nejlepší investice. Dále určitě využijete podvodní fotoaparát, protože tu krásu pod vodou je třeba zaznamenat.
Plno otázek také bylo na vízum, ikdyž nám ho cestovka nutila, na místě na letišti jsme zjistili, že není potřeba. Co je taky fajn, koupit si na letišti simku s internetem, stojí to pár korun a budete moci být nonstop připojeni.
Toto je záruka levné, ale opravdu krásné dovolené, já sama jsem byla hrozně mile překvapena, zamilovala jsem si i moře i to, že tam má opravdu člověk pocit, jako by byl v Karibiku.