Roadtrip

23. 07. 2018
/
Travel

Ne nadarmo se říká, že ty neplánované akce bývají kolikrát ty nejlepší. Nebudu vám říkat o tom, jak to měl být výlet do francie a letadlem :)
Nicméně o tom, jak vlastně probíhal náš road trip.
Dopředu jsme nic neplánovaly ani lokace ani hotely. Den předem jsme si vždy vybraly hotel a jely jsme. První lokací byla Itálie-Dolomity a podle toho jsme našly hotel. Jely jsme 3 a tudíž jsme veškeré náklady dělily mezi sebe a mohly si dovolit trošku dražší hotely.
První byl Alp Wellness Sport Hotel Panorama v městečku Fai della Paganella.
Cesta sem trvala z Prahy nějakých 8 hodin, chytly jsme kolony kolem Mnichova. Platily jsme asi dvakrát mýtné v Itálii a pokaždé nějaké 4 eura asi. Hotel byl postaven úplně nahoře na kopci a byl z něj nádherný výhled. Měl venkovní bazén, výřivku a nádherné wellness. Fantastické večeře a o snídani ani nemluvím. V celé oblasti byly jablečné sady, takže o to víc jablečné štrůdly a mošty u snídaně chutnaly lépe.


V okolí je nádherné jezero Molveno-vzdálené jen asi půl hodinky od hotelu. Na jezeru si můžete půjčit lodičky, koupat se a nebo vyjet nad jezero lanovkou, která stála 12 euro a kochat se výhledem. Pokud by jste chtěli něco méně komerčního tak doporučuji druhé jezero Lago di Tovel, kde nebyl po ránu skoro ani živáček a obešly jsme si jezero kolem dokola a užívaly si pohled z každé strany.


Druhý den jsme se vydaly k hodinu a půl vzdálenému Lago di Garda. Jely jsme na jih do městečka Peschiera del Garda do hotelu Le Ali del Frassino a dlouho jsem neviděla takhle nádherný hotel. Bylo to kousek od Gardy ve vinicích s výhledem na malé jezírko. Hotel byl v takovém provensálském stylu, měl dva venkovní nádherné bazény, plno míst k ležení a relaxaci, úžasnou restauraci s výhledem, vynikající víno a menší, ale pěkné wellness. Tady jsme to pojaly relaxačně, vydaly se na menší procházku kolem Gardy a poté se jen válely na hotelu u bazénu.


Další den jsme se rozhodly, že budeme pokračovat do Rakouska do Kitzbuhelu a po cestě se stavíme někde na výletě. Jely jsme 4 hodinky k Lago di Braies a jely kolem Benátek, takže doporučuji zastávku i tam, jen my tam všechny byly nedávno tak jsme pokračovaly dál.
Lago di Braies je nádherné, dlouho jsem neviděla takhle nádherné jezero, platíte jen za parking jinak nic. Doporučuji půjčit lodičku, která stojí 25 euro na hodinu a zajet si do prostřed jezera, je to kouzelné.


Do Kitzbuhelu to pak bylo další 3 hodinky a platily jsme 10 euro mýtné při příjezdu do Rakouských Alp. Bydlely jsme kousek od Kitzbuhelu v městečku Kirchberg v hotelu Elisabeth. Měl moc pěkné wellness i venkovní bazén a výhled na hory. Po Itálském jídle jsme byly trochu rozmazlené, ale i tak vařili dobře.
Druhý den jsme vyjeli lanovkou, která stála 25 euro na vrchol Hahnenkamm, kde je nádhenrá vyhlídka, vydíte na celé Alpy do všech stran a můžete si tam v roztomilé hospůdce dát občertvení a kochat se. Můžete dojít kousek za ten kopec, kde vás čekají volně puštěné kravičky a je to vcelku krásný pohled. Za zmínku rozhodně stojí i návštěva Kitzbuhelu, které je krásně upraveno, všude barevné baráčky, květiny, opravdu moc hezké.


Celý výlet nás každou se vším všudy vyšel kolem 12 000,-Kč a celkově jsme najely 2029 km za 5 dní a strávily 28 hodin v autě, ale stálo to za to. Nicméně jde to mnohem levněji, jak říkám my volily nádherné hotely s bazény apod, toto celé jde hravě absolvovat za polovinu:)