Rakousko

25. 06. 2018
/
Travel

Hodně vás zajímal na instagramu náš výlet do Rakouska, psali jste dotazy ohledně hotelu a míst, tak jsem se rozhodla vám tu vše sepsat, ať to máte hezky pohromadě. Byl to takový rychlo výlet, ale jak se říká, ty neplánované akce bývají nakonec nejlepší.

Hotel jsem vybírala den před odjezdem přes booking.com a nejvíce se mi v oblasti kolem Schladmingu, kam jsme měli namířeno, líbil hotel Loy v městečku Grobming. Vypadal, že je nově postavený, měl krásné čisté pokoje s výhledem na hory, vynikající jídlo, krásné ikdyž menší wellness s venkovním bazénem a dětským hřištěm, takže ideální na letní pobyt.

 

Druhý den jsme se vydali do Ramsau am Dachstein, kde jsme měli naplánovaný výlet na samotný vrchol Dachstein. Autem se dostanete až pod samotnou kabinovou lanovku, kde je parkoviště. Cestu nahoru i dolů kabinkou, je třeba si zarezervovat na stránkách, jinak se nahoru nedostanete. Lístky lze koupit na místě, my jsme platili 48 euro za osobu, byla v tom cesta nahoru i dolů a vstup na veškeré atrakce nahoře. Nahoře vás čeká Dachstein Skywalk což je tzv. Nebeská stezka- visutý most, vyhlídka, schody do prázdna a ledový palác a opravdu doporučuji navštívit vše. Cesta nahoru trvá asi 10 minut. Doporučuji se tepleji obléci i v letních měsících, nás i přesto že dole bylo krásně nahoře čekala mlha, sníh a teplota kolem nuly. Každopádně ikdyž vám zcela nevyjde počasí, s námi si taky pěkně zahrávalo, užijete si to, počasí na horách je bohužel nepředvídatelné, ale jak říkám, stojí to za to za každého počasí. 

 

Když jsme přijeli dolů, vyšlápli jsme si ještě k horské chatce, která leží asi 40 minut nad stanicí lanovky. Je zde krásný výhled a můžete se tu občerstvit. Doporučuji potom zpáteční cestu trošku delší stezkou k parkovišti, kde můžete narazit na koně nebo na volně pasoucí krávy nebo kozy, které se nechají i hladit.

V Ramsau doporučuji ještě v areálu Rittissberg bobovou dráhu. Opravdu jsem lepší bobovku ještě navíc s takovým výhledem asi neviděla.

 Dále jsme pokračovali do městečka Gerlos, blízko Krimmlu, kam jsme měli namířeno na Krimmelské vodopády v Národním parku Vysoké Taury. Po cestě jsme si dali menší zastávku u Zell am See a pokračovali dále. Hotel jsme si rezervovali ten den a vybrali jsme si Alpenherz Garni. Opět moc pěkný, s výhledem na protékající řeku a s menším wellnessem. Hned ráno jsme vyrazili směr vodopády, při vjezdu nás čekalo zaplacení 9,50 euro, za to, že vjíždíte do Národního parku.. Zaparkovali jsme na parkovišti hned kousek od vodopádů, ke vstupu jsme to měli pouze pár minut. Vstupné bylo 4 eura za osobu a za pár minut jste přímo pod vodopádem. Pokud chcete hezkou fotku, doporučuji jít přimo k němu, ale upozorňuji, že budete úplně durch, ale stojí to za to, načerpat úplně tu atmosféru a věřím, že v letních měsících to příjemně ochladí. Celý vodopád měří 350 m a až na samotný vrchol vede stezka. Po cestě vás čeká asi 10 vyhlídek na vodopád ze všech možných úhlů. V polovině cesty je restaurace s vyhlídkou a dokonce i hotel. Nahoru potom vede trošku strmější cesta a za půl hodiny jste nahoře ve výšce 1460 m.n.m. Tam se můžete i schladit v řece a kochat se nádherným výhledem.

Opravdu tyto dva výlety doporučuji, já jsem dlouho neviděla nic tak krásnějšího a kouzelnějšího. Bylo to asi kolem 5-6 hodin z Prahy, ale stojí za to aspoň jednou tyto krásy Rakouska navštívit. Ani na fotce nelze zachytit krásu toho daného okamžiku a všechny ty barvy které krajina nabízí.