Benátky

20. 04. 2018
/
Travel

Před pár dny jsem podnikla výlet do Benátek. No byl to trochu takový #worktrip , ale uvidíte sami, že to bylo velmi volné a za dva dny jsem viděla skoro každé zákoutí Benátek.
Nejprve něco k samotnému městu. Jak říkám, pro mě to byl pracovní výlet, takže jsem měla veškeré náklady hrazeny, každopádně Benátky byly už dlouho můj sen, takže jsem ceny letenek i hotelů měla zjištěné. Letenky jsem viděla za nějaké 3 tisíce i zpáteční, z letiště existují takové dva způsoby přepravy, MHD nebo TAXI, nelekněte se, obojí je formou lodí. Taxi je rozhodně zajímavější, jedete takovou rychlejší lodí, projíždíte kanály v centru, ale cena je už podstatně vyšší a to až kolem 100 euro. MHD jsem nezjiš’tovala, ale známá co tam byla se mnou to absolvovala a říkala, že to stojí pár euro.


Co se týče hotelů v centru jsou samozřejmě dražší, každopádně Benátky jsou opravdu malé a doprava je jednoduchá, takže bych se nebála volit hotely trochu vzdálenější, klidně i na ostatních ostrovech kolem, jak říkám já, stejně tam jen přespáváme:)

No a teď k mému samotnému tripu, jela jsem tam na event od značky Puma, se kterou už tři roky spolupracuji a byla jsem pozvaná, tak jako ostatní ,,instagramové dívky” z celého světa. Už to, že mě pozvali, pro mě byla obrovská pocta a když mi řekli, že v rámci toho se setkáme s Carou Delevingne, má odpověď byla, že do těch Benátek klidně doběhnu :D
Na těchto zahraničních eventech se mi strašně líbí, jak se o nás starají, jak je vše připravené naprosto do detailů a opravdu se cítíte jak nějaká star.
Po příletu nás už čekal vodní taxík, ze kterého jsem byla naprosto unešená a odvezl nás na hotel, který jsme měli v samotném centru, hned vedle hlavního náměstí San Marco a byl naprosto kouzelný. Na pokoji mě hned čekali dárečky od Pumy v podobě krásného přivítání, květiny a hlavně nových tenisek, o kterých celý tento event byl.

Jelikož program byl naplánován až na další den, měly jsme celé odpoledne na to prozkoumat Benátky. Začaly jsme náměstím, kde můžete vyjít na věž, ze které budete mít výhled na celé Benátky a také navštívit krásnou Baziliku San Marco, pokračovaly hlavní promenádou, uličkami až k nejznámějšímu mostu Ponte di Rialto, poté podél kanálu Grande až k Bazilice Santa Maria della Salute, po cestě jsme zastavili na promenádě na zahrádce na oběd, na zmrzlinu a jak říkám, to samotné centrum Benátek, máte opravdu prochozené za jeden den. Co se týče slavných Gondol, koukala jsem, že půl hodina stála nějakých 70 euro, ale myslím, že v těchto případech nesmíme přepočítávat a takovéto věci si prostě užít. Co mě přijde na celých Benátkách nejkrásnějí je to, že nikde neuvidíte ani auto, že vše tu opravdu funguje jenom díky lodím a je to strašně zvláštní, ale zárověn krásný a přijemný. Nečekejte také žádně párty město, Benátkám se ne nadarmo říká město zamilovaných a je to opravdu spíše klidné město, kde si dáte kávičku, aperol, noční procházku nebo projížďku gondolou a do půlnoci jste v posteli:)


Druhý den nás čekal výlet na ostrovy Burano a Murano. Já osobně více doporučuji Burano, sice je trochu dál, jely jsme asi 30 minut lodí, ale je naprosto nádherný. Je známý tím, že každý doměček má jinou barvu, takže opravdu máte pocit jako by tam bylo vymalováno. Samotná prohlídka ostrova je maximálně na pár hodin, ale jak říkám, já snad nikdy neviděla nic krásnějšího. Celý ostrov je znám pro svoji ruční výrobu tzv. buranske krajky.
Ostrov Murano je známý zase pro výrobu skla, i to jsme měly možnost si prohlédnout. Jinak tento ostrov už není tak barevný, ale i tak určitě stojí za zmínku a je pouze nějakých 15 minut lodí od Benátek.


No a teď k samotnému hřebu celého dne a to byla nádherná večeře na pronajatém ostrově kousek od Benátek, kde to pro nás bylo nádherně připravené a čekala tam na nás Cara. Pro mě setkání s ní byl opravdu splněný sen, protože toto už se vám asi nikdy ani nepoštěstí. Ona sama byla velmi milá, pozdravila se s námi, obejmula nás, chvíli si s námi povídala a můžu říct, že je i strašně praštěná a vtipná:)


Pro mě celý tento výlet byl krásným spojením příjemného s užitečným, vyhovovalo mi, že jsem si nemusela na nic hrát, chodit v teniskách a v pohodlném oblečení, vyšlo nám nadherné slunečné počasí a ikdyž to bylo náročné na chození apod. i tak jsem si tam hezky odpočinula.
Jediným zklamáním pro mě byly ostatní děvčata. Na jednu stranu je skvělé poznat holky, které třeba sledujete na instagramu, na druhou stranu většina těchto děvčat je zahleděná sama do sebe a až tam si uvědomíte sílu toho instagramu ve světě. Popravdě já se svými 170 tisíci, jsem si připadala jak chudá příbuzná, protože holky měly třeba 3 miliony, 800 tisíc a mohla bych pokračovat. Každopádně jakmile jste jim nemohli být přínosem, nezajímali jste je a skoro vám neopětovaly ani úsměv. Samozřejmě byly tam i vyjímky, třeba holčina z Polska byla naprosto milá a příjemná. Ale jak říkám, velmi mě to překvapilo a zamrzelo, jak je ten instagram najednou falešný a povrchní, ale tak co, nemůže být zase vše růžové, ale o tom zase až příště.
Doufám, že vám aspoň něco bude nápomocné a pokud navštívíte Benátky, že se vám budou líbit stejně jako mě:)