Tapikový pudink

22. 03. 2018
/
Recipes

Snídaně je základ dne a já mám pro vás dnes recept na zdravou a skvělou snídani nebo klidně svačinu.Tapioku zná asi skoro každý, ale i já sama jsem tapiokový pudink ochutnala teprve nedávno a překvapilo mě samotnou jak mi zachutnal a tak jsem si řekla, že si ho zkusím udělat doma a je to strašně jednoduché.

 Co budeme potřebovat:

 • tapiokové perly - koupíte snad kdekoliv ve zdravé výživě, já koupila ve SKLIZENO a jeden balíček byl asi na tři porce, tzn.do 3 skleniček
 • voda 
 • kokosové mléko - nebo jakékoliv budete chtít, podle toho to hodně chytne chuť

       Vody i mléka je potřeba trojnásobek toho, kolik máme tapiokových perel.

 • ovoce 
 • cukr, med nebo stévie podle potřeby

 

Příprava:

 1. Tapikové perly propláchneme několikrát, dáme do mísy a zalijeme vodou. Já sama to dělala tak, že jsem si nasypala perly do skleničky, abych odměřila a poté jsem trojnásobně tolik vody nalila do mísy a zalila je.
 2. Necháme odležet pár hodin nebo přes noc, ale nečekejte, že zase nějak moc nabobtnají, jen trochu.
 3. Poté odlijeme vodu pokud zbyla a zalijeme odleželé perly mlékem, opět trojnásobkem a přivedeme k varu.
 4. Vzniklou směs mícháme asi 5-10 minut, osladíme podle potřeby a mícháme dokud nezhoustne a nestane se z ní pudink.
 5. Poté nalijeme do mističek nebo skleniček.
 6. Ozdobit doporučuji, až pudink vystydne.

 

Na ozdobení mohu doporučit jahody, maliny, maracuju, ale i banán. Opravdu záleží jen a jen na vás, lze přidat i čokoládu, karamel, opravdu cokoliv podle chuti. 

Hodně jste se ptali na ovoce a kde třeba sehnat tzv. dragon fruit a marakuju a obojí jsem sehnala na kosik.cz a bylo to krásně čerstvé a skvěle chutnalo. 

Toto je pouze základní recept na pudink a ten pak lze upravovat už podle vaší fantazie.Doufám, že vám bude chutnat tak jako mě :)