Highlights covers

18. 03. 2018
/
Others

Pokud sledujete nějaké zahraniční blogery nebo stránky, mohli jste si všimnout na jejich profilech tzv. Highlights covers pro stories, které nám zůstávájí ve výběru. A já vám dnes ukážu, jak na to.

Když budete brouzdat po internetu, jak toto vytvořit, objeví se vám plno stránek, které šablony nabízejí ke koupi, ale mě se podařilo zjistit, jak si to vytvořit sami podle sebe a zadarmo :)
Takže se vám to pokusím po lopatě nějak stručně vysvětlit a snad to bude dostačující.
Jdeme na to.
1.První co bude potřeba udělat je, si do svého chytrého mobilu stáhnout aplikaci Canva.

2. Po nainstalování aplikaci otevřeme a nahoře se nám objeví jaké návrhy můžeme tvořit- instagram, facebook, úvodní fotka na facebooku a posouváním se dostanete až na grafika pro blog, na to kliknete a objeví se vám šablony.
3.Otevřeme si šablonu hned nahoře vlevo, kde je napsáno - Prázdný.
4.Zobrazí se vám stránka s bílým obdelníkem a můžeme začít tvořit.
5.Po kliknutí na bílý obdelník začneme měnit pozadí, můžeme si vybrat z jednoduchých pozadí, obrázků a nebo si stáhnout sami cokoliv chceme a ze své galerie poté použít.
6.Pokud jsme si zvolili pozadí klikneme na plusko, které najdeme vpravo dole a začneme vkládat znaky.
7.Zvolíme si okno Grafika a hledáme prvky, které do stories chceme- fotoaparát, letadlo, jídlo, fitness, láska, zvířata, opravdu cokoliv. Napíšeme co hledáme do kolonky na hledání a zobrazí se nám dostupné znaky, za některé se platí za některé ne, ale vždy si jde vybrat i zadarmo. Znak můžeme upravovat, jak barvu tak velikost.

8.Pokud máme hotovo dáme sdílet vpravo nahoře a nasi šablonu si uložíme.
Uf tak snad jste to všichni pochopili a napsala jsem to dosti srozumitelně.
Co se týče potom vkládání na instagram, já jsem jednodušší způsob nenašla, takže jsem to udělala tak, že jsem to vložila jako stories, pak jsem v něm dala zvýraznit do výběru a ve výběrech už jsem si jen ty své šablony zvolila jako úvodní konkrétního výběru a bylo :)
Doufám, že vám to bylo nápomocné, že se s tím nějak poperete a budu se těšit, až to využijete v praxi a pak se na instagramu pochlubíte.