Paříž

27. 12. 2017
/
Travel

Navštívit Paříž je snad snem skoro každého, ať je to romantik nebo ne. Já vždy Paříž viděla tak
maximálně z letadla, když jsem tam přestupovala. Vždy jsem si myslela, že je to nákladné, že se tam asi jen tak nepodívám, ale i tímto článkem vám chci ukázat, že všechno jde, když se chce:)
V prosinci jsem se tedy rozhodla, že svůj výlet konečně uskutečním. Letenky jsme kupovali přes
letuska.cz a stály nás 5 tisíc (pro dva, tam i zpět). Z letiště v Paříží je naprosto zbytečné jezdit taxíkem, nejenže je drahý, ale všude jsou zácpy a cesta vám bude trvat zbytečně dlouho. Přímo z letiště jezdí vlak(metro) a cesta do centra stojí 13euro a trvá asi 40 minut.
Hotel jsme si přes booking.com zarezervovali asi 3 týdny dopředu, hotel byl 10 minut chůze od Eiffelovky a stál nás na 3 noci 10 tisíc (ale jen kvůli naší blbosti, protože jsme nedopatřením objednali dvě noci a tu třetí jsme objednávali až den předem, když jsme si toho všimli, jinak by nás to stálo kolem 6 tisíc).
Cestování po Paříži je naprosto jednoduché, metro je na každém rohu, dostanete se s ním úplně všude, Uber tu taky funguje, ale za mě je stejně nejlepší všude dojít pěšky, protože po cestě objevíte plno kouzelných míst. Všechny základní památky jsou stejně všude v centru, takže se to dá, je to náročnější, ale dá se to. My nachodili každý den 20 km, ale stálo to za to.
No a co v Paříži navštívit? Zde máte za mě pár tipů.
Samozřejmě to nejdůležitější a to je Eiffelova věž. Pokud budete chtít až nahoru, je třeba si opravdu přivstat a jít tam ráno, kolem 9, taky musíte počítat s tím, že pokud je nepříznivé počasí, nahoru nepouští.
Za mě, co bylo super, byl oběd přímo na Eiffelovce, objednala jsem ho taky dopředu a to na stránce restaurants-toureiffel.com , kde stál 40 euro pro jednoho, byl tříchodový, ale co je nejdůležitější, byl na Eiffelovce:) Jde tam objednat i večeře a co je výhoda, díky tomu, že tam jdete do restaurace, se vyvezete do prvního patra, kde restaurace je a pak už si do toho druhého patra na vyhlídku, můžete dojít po schodech sami a i tato vyhlídka stojí za to (normálně myslím že to stojí 20 euro).

Eiffelovka je krásná úplně odevšad a kdykoliv, ať stojíte pod ní a nebo na druhé straně řeky v parku. Večer pak, myslím, že to začíná pátou hodinou, se v každou celou hodinu krásně rozzáří a bliká. Další krásné místo, kde si můžete dát fantastickou horkou čokoládu nebo kafe a přitom se dívat na Eiffelovku, je Café du Trocadéro, které je kousek od onoho parku.

Další nádhernou památkou je Vítězný oblouk-Arc de Triomphe, u kterého když se budete chtít vyfotit takto jako já, aby jste ho tam měli celý, je třeba trošku zariskovat u přechodu a pozovat v silnici. Ale ne, kolem je plno míst, kde lze zachytit, jen je třeba smířit se s tím, že tam budete mít i auta.

Dále za zmínku určitě patří určitě takové velké jakoby ruské kolo, které je 70 metrů vysoké a je z něho také kouzelný výhled. Kousek od něj je Louvre, ale to my viděli jen tak letmo.
Pro milovníky módy je tu vyhlášené obchodní centrum Gallerie Lafayette, které stojí za to, aspoň tam nakouknou, ikdyž nejdete nakupovat.

No a za mě number one jednoznačně DisneyLand. Co určitě doporučuji, koupit lístky přes internet, to stojí myslím 70 euro, ale na místě za ně zaplatíte 100 euro a je to do obou parků. Dostanete se tam metrem ze zastávky přímo u Vítězného oblouku, koupíte si lístek asi za 13 euro přímo do DisneyLandu a za 45 minut jste tam. Pouští oficiálně v 10 hodin, ale klidně přijďte už na půl 10, nás pustili už dřív a jak sami uvidíte, každá minuta navíc dobrá. Doporučuji si předem shlédnout plánek a vybrat si 10 atrakcí na které chcete jít. Na ty větší se čeká kolem 40 minut ve frontě, ale opravdu to za to stojí. Za mě top atrakce v DisneyLandu-StarWars, Adventure Island, Piráti z Karibiku, Indiana Jones, Fantasyland je roztomilej a pak ty další atrakce, pro děti super, ale my už si to tolik neužili, jsou sice krásné, ale žádný adrenalin. Ve WaltDisney určitě navštívit-Hledá se Nemo, Ratatouille,Hollywood tower hotel, Studio Tour vláčkem, Roller Coaster. Rozhodně zůstaňte až do zavíračky, protože pak přijde nádherný ohňostroj a zakončení a to je vážně kouzelné. Různé Minnie ouška a jakékoliv doplňky koupíte na místě a že jich tam je požehnaně.

Ať už zvolíte jakékoli datum, Paříž je vždy krásná, pokud pojedete v zimě jako my, určitě se teple obléci i do DisneyLandu, sice jsou atrakce hlavně vevnitř, fronty čekáte i venku.
A aplikace, které vám nesmí chybět při cestě do Paříže jsou zaručeně-Disneyland a NextStopParis.
Doufám, že vám aspoň nějaká z rad bude užitečná a pokud plánujete cestu do Paříže, krásně si to užijte!